Niedziela na “5” – leśny trening biegowy

 

Niedziela na “5”  to nasz pierwszy cykliczny projekt skierowany do wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. W naszym wspólnym treningu mogą nam towarzyszyć psiaki.

 Z naszej strony oferujemy przygotowanie krótkich tras, które z założenia mają być pętlą o długości ok. 5 km. biegnącą w przeważającej części po drogach leśnych. Planujemy kilka lokalizacji, trasy dla naszych uczestników są  tworzone na bieżąco .


Jak wcześniej wspomniałem oferta nasza skierowana jest przede wszystkim do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, lecz miło nam będzie gościć bardziej zaawansowanych entuzjastów tej aktywności.

Biegamy w tempie pozwalającym na spokojną konwersację  między uczestnikami. Stosujemy zasady treningu wg Jeffa Galloway’a. Pisząc krótko – bieg przeplatamy marszem, dzięki temu każdy początkujący powinien być w stanie pokonać 5 km trasę.

Wszystkim osobom, które planują rozpocząć bieganie a w szczególności tym, które rozpoczynają zwiększoną aktywność po dłuższym okresie przerwy lub borykają się z problemem nadwagi, zalecamy konsultację lekarską. Nasz trening ma charakter koleżeński, dlatego prosimy o rozwagę i racjonalne podejście do swoich możliwości. Nasze Stowarzyszenie nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku aktywności uczestników treningu, dlatego wskazane jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia od tego rodzaju aktywności.

 

Biegamy niezależnie od pogody, jednak w przypadku bardzo silnych opadów atmosferycznych trening będzie odwoływany, a informacja ukaże się w wydarzeniu.

Biegamy w każdą niedzielę o godz, 18 00. Rybnik/Zagroda Leśnika

Jeżeli chciałbyś przyłączyć się do naszego teamu biegowego, to zapraszamy do kontaktu.

AS

Outdoor Activities